تبلیغات
خاکریز شهادت - گام به گام با فتنه ی 88
خاکریز شهادت
کل یِوم عاشورا /کل أرض کربلا / کل شهر محرم
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
وصیت شهدا
وصیت شهدا
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره

گفتند که عاشقی و آرام نه ای
در بند خیال خم ابروی که ای؟
گفتند بگو ، به قصد قربت گفتم
سید علی الحسینی الخامنه ای
*******************************
قال الله تعالی:
*مَن طَلَبَنی وَجَدَنی وَ مَن وَجَدَنی عَرَفَنی وَ مَن عَرَفَنی عَشَقَنی وَ مَن عَشَقَنی عَشَقتُهُ وَ مَن عَشَقتُهُ قَتَلتُهُ وَ مَن قَتَلتُهُ فَعَلی دِیَتُه وَ مَن عَلی دِیَتُه وَ اَنَا دِیَتُه
جستجو


آرشیو مطالب
لوگوی دوستان

ابزار و قالب وبلاگ

کاربردی

 http:// /img/image/39/bf7e530855e6bf8bc243cfb6ecd9ad15/04440.jpg

همسفر شهدا

پایگاه اینترنتی مقتدر مظلوم

دانشنامه عاشورا مهدویت امام زمان (عج)
ابر برچسب ها
ارسال شده در یکشنبه 1392/10/8 ساعت 16:47 توسط یه بنده خدا

بسم الله الرحمن الرحیم

برنامه های کانون فتنه در آستانه ی انتخابات دهم و پس از آن_ بحرانی نشان دادن شرایط کشور


این کانون و بازیگرانش بر این باور بودند که شرایط  کشور از نظر داخلی و خارجی بحرانی است و علت اصلی آن ، نوع نگاه و مدیریت آقای احمدی نژاد است. این کانون با استفاده ازچهره های دوم خرداد و به صحنه کشاندن آن ها  ، اهداف خود را دنبال می کرد.


_ اتهام قانون گریزی و دروغ گویی به دولت


جریان فتنه ، خط سیاه نمایی کارنامه ی دولت را با طرح اتهام قانون گریزی و دروغ گویی به دولت دنبال کرد. در این مصیر عناصر دوم خرداد هم دست داشتند و این مواضع از زبان آنان بیان می شد.

به عنوان نمونه ، موسوی در سخنرانی های خوددائم از قانون گریزی دولت سخن می گفت:«ادامه ی قانون گریزی چیزی برای دولت باقی نمی گذارد.»


_ سیاه نمایی  در رابطه با سیاست خارجی دولت


موسوی اردیبهشت سال 88 در جمع مردم شهریار گفت: « ضروری است که با جهان تعامل درستی داشته باشیم و هر روز یک حادثه و ماجراجویی  در سیاست خارجه درست نکنیم.»

محسن میردامادی: « دولت کنونی  ،سیاست خارجی تهاجمی یا تقابلی را برگزید که نتیجه آن چیزی جز تحریک و تهییج مخالفان علیه ما نبود.»


_ ایجاد شک در سلامت انتخابات


یکی از خطوطی که جریان فتنه آن را به طور پررنگ دنبال می کرد ، تشکیک در سلامت انتخابات و طرح موضوع تقلب بود. با تشکیل کمیته ی صیانت از آرا در ستاد نامزد اصلاح طلبان این ادعا  رنگ اتهام گرفت و زمینه ساز مشکلات پس از انتخابات شد. این درحالی بود که وجود این کمیته  ، ناقض نقش شورای نگهبان بود.

نمونه ی این اتهام افکنی را می توان  در مصاحبه ی 28 فروردین  سایت کلمه با « مصطفی درایتی» عضو جبهه ی مشارکت دید که اظهار داشته بود: «تشکیل کمیته ی صیانت از آرا ضرورت زیادی دارد و نشان دهنده ی  نگرانی ها و دغدغه های جریان های سیاسی نسبت به سلامت انتخابات است.»

«محمد سلامتی» دبیر کل سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی هم درمورد تشکیل کمیته ی صیانت از آرا گفته بود: «جبهه ی اصلاحات این کمیته را برای برقراری انتخاباتی مطمئن تشکیل داده و در ضمن  ، تجربه ی اصلاح طلبان نشان داده  است که کسانی که در مقابل اصلاح طلبان هستند به آرای مردم احترام نمی گذارند.»


_القای طرح « یا پیروزی ، یا تقلب»


جریان فتنه طوری به موسوی و اطرافیان او القا کرده بود  که در پی مشارکت حد اکثری پیروز خواهد شد  ، زیرا قادر است هم بخش نخبگان ، هم بخش روستایی و توده ی مردم را جذب کند به طوری که «خانم عفت مرعشی » ، همسر آقای  هاشمی در هنگام رأی گیری گفت : «اگر موسوی پیروز نشود تقلب شده است و مردم به خیابان ها می آیند.» «محمد خاتمی» هم در روز اخذ رأی گفت: « شواهد امر حاکی است که موسوی انتخابات را برده است اما من   پیشگو نیستم.»

در ادامه ی همین روند بود که  آقای موسوی در ساعت 23:23 روز انتخابات اعلام کرد:« به اطلاع می رسانم به رغم  تخلفات و کارشکنی های متعدد و نارسایی های گسترده ، مستندات و گزارشات واصله حاکی از این است که رأی اکثریت قاطع مردم متوجه  این خدمت گذارشان بوده است. از مسئولان امر میخواهم در شمارش آرا نهایت دقت و حفظ امانت را بنمایند.»

اما پس از روشن شدن  نتایج آرا ، کانون فتنه خط آشوب و تخریب را در دستور کار قرار می دهد و آقای موسوی را به بازی می گیرند و ایشان به جای از تن در آوردن لباس رقابت ، لباس نا فرمانی مدنی به تن می کند و می گوید: «اینجانب ضمن اعتراض شدید به روند انتخابات هشدار میدهم که تسلیم این  صحنه آرایی خطرناک نخواهم شد.» موسوی مجددا  در تاریخ 25 خرداد اعلام می کند:«ما در پی اعتراض آرام به روند نا سالم انتخابات و تحقق هدف ابطال انتخابات و تجدید آن بر اساس راه کار هایی هستیم که عدم تکرار تقلب های فضاحت بار  انتخابات پیشن را تضمین کند.»

به این ترتیب می توان دریافت که  در جریان حوادث پیش و پس از انتخابات ، جریانی خاص و فتنه گر  بازی گردان بود و برخی افراد مثل کمیته ی چهار نفره ، خواسته یا نا خواسته بازیگران این ماجرا بودند حتی بسیاری از خواص نیز تحت تأثیر این شرایط قرار گرفتد.

البته بعد از خطبه های حکیانه ی  مقام معظم رهبری  و افشای جریان اصلی یعنی  استکبار جهانی و  کانون فتنه ، روشنگری های  رسانه ی ملی و شخصیت ها ، پاسخ به ابهامات از سوی شورای نگهبان و وزارت کشور، بخش زیادی از  بدنه ی اجتماعی و خواص از این جریان جدا شدند.


موضوع : گروه ضربت ,